יום ראשון, 31 בדצמבר 2017

האקתון 2018

מה זה האקתון?
האקתון נוצר מחיבור המילים "האק" - תכנות יצירתי ו"מרתון" - המרוץ המפורסם שאורכו 42 קילומטרים וקצת. באירוע ההאקתון יוצרים באינטנסיביות ומפתחים תוצר בפרק זמן קצר יחסית. 

האקתון 2018
ההאקתון שלנו יתחיל בט' בניסן תשע"ח בשעה 10:00 בבוקר ויסתיים לאחר 24 שעות בדיוק בי' בניסן תשע"ח (25-26.3.2018). בפרק זמן זה, יצטרכו קבוצות העבודה ליצור, להמציא ולפתח מוצר שיענה להגדרת המטרה של ההאקתון (ראו בהמשך).

לאיזה גיל מיועד ההאקתון? 
ההאקתון מיועד לבני ובנות כיתות ה-ח בלבד. האקתונים לגילאי ט ומעלה ניתן למצוא במקומות רבים אולם החלטנו לתת הזדמנות גם לתלמידים הצעירים ולתת להם את המקום שלהם. 

קבוצות
קבוצות ההאקתון תקבענה מראש על ידי המשתתפים. המשתתפים נדרשים לבנות צוות של 3-5 משתתפים שיעבוד לאורך ההאקתון ויצור את הפרויקט. לא תתאפשר עבודה של זוגות או יחידים במהלך ההאקתון

הגדרת האתגר
הנושא של ההאקתון השנה הוא "קיימות". קיימות הוא שם כולל לכל מה שיכול להועיל לאיכות הסביבה ולשמירה על העולם שלנו. הפיתוח יכול להיות מוצר שחוסך חשמל, חוסך מים, מפחית זיהום אוויר, או תורם לכדור הארץ בכל דרך שתחשבו עליה... 

24 שעות? אתם רציניים? ומתי נאכל ונישן?!
אל דאגה, במהלך ההאקתון נעצור לאכול ולשתות ומי שממש ממש יהיה חייב - יוכל אפילו להניח ראש לכמה דקות. ההאקתון הוא אירוע אינטנסיבי מאד ואנו נדאג שיהיה לכם ארוחות טובות שיספקו אנרגיה למוח שלכם ויתנו לכם את התמיכה הגסטרונומית לעבודה הקשה שלכם. 

מה אתם מעמידים לרשותינו? 
בנוסף למנחים שיעברו לאורך היממה בין הקבוצות וייעצו ויתרמו מנסיונם ומהידע שלהם, אנו נעמיד לרשותכם מחשבים ניידים, ציוד ארדואינו ורובוטיקה, מדפסות תלת מימד, כלים נוספים ליצירה ועבודה וכל מה שנחשוב שתצטרכו. אם יש משהו ספציפי מיוחד שתצטרכו - כדאי שתביאו אותו אתכם או שתוודאו שאנחנו נביא אותו.

באלו כלים נוכל להשתמש? 
אנחנו מעמידים לרשותכם מדפסות תלת מימד, ציוד ארדואינו מגוון, מחשבים ניידים וציוד EV3. עם זאת, גם פיתוח אפליקציה או בניית אתר באים בהחלט בחשבון. כלים טכנולוגיים נוספים שאתם יכולים לחשוב עליהם - ניתן להשתמש בהם אולם לא בטוח שנוכל לספק לכם את הפלטפורמה לכך (תשאלו אותנו...). 

האם זו תחרות? 
במילה אחת - כן. בשתי מילים - לא ממש.. 
האקתון הוא בדרך כלל בעל אופי תחרותי. גם בהאקתון הזה יהיו שופטים שיבחנו את העבודות של הקבוצות וידרגו אותן אולם התחרות היא בעיקר בין הקבוצה לעצמה - לבחור אתגר משמעותי (ועם זאת - ריאלי) שהקבוצה תצליח לעמוד בו תוך 24 שעות.

מה התוצר הסופי של ההאקתון? 
בסיום ההאקתון תצטרכו להציג את התוצר שלכם - הפיתוח או ההמצאה שלכם. ההצגה של הנושא חשובה בפני עצמה: השופטים ירצו לראות את העבודה שלכם ואתם תרצו שהם יתרשמו ממנה... תצטרכו להשקיע גם באופן הצגת הדברים: להסביר את הבעיה בה אתם רוצים לטפל ולהראות את הפיתוח שלכם ואיך הוא עובד. שימו לב שהפיתוח לא חייב לעבוד ב 100% - בסך הכל מדובר באב טיפוס ולא במשהו שעוד רגע נמכר בחנויות אולם בכל זאת תרצו שהוא יעבוד באופן זה או אחר ויוכל להדגים את הרעיון שלכם.

כמה עולה ההאקתון?
עלות ההאקתון למשתתף הינה 60 ש"ח. משתתף שהינו תלמיד בית הספר דעת בשנה"ל תשע"ח - המחיר הוא 30 ש"ח בלבד. המחיר כולל ארוחת צהריים, ארוחת ערב וארוחת בוקר וכולל את הכיבוד הקל לאורך היממה ואת השתיה החמה שתוגש במהלך ההאקתון.

איך משלמים? 
את התשלום על סך 60 ש"ח (או 30 ש"ח לתלמיד דעת) ניתן להעביר בדרכים הבאות:

1. בהמחאה/ מזומן למשרד בית הספר דעת בשעות הפעילות.
2. בהעברה בנקאית ל:

בנק הדואר - 09
סניף - 001
מספר חשבון - 7902813
ע"ש בית ספר דעת

(לא ניתן לקבל החזר של דמי הרישום).


האם תהיינה הסעות להאקתון? 
לא. ההגעה להאקתון היא עצמאית. כדאי להתארגן מספר משתתפים שגרים בשכנות יחד ולתאם נסיעות.

האם יש מספר מוגבל של משתתפים בהאקתון?
בהחלט! ההאקתון מוגבל ל 70 משתתפים. 70 הראשונים שירשמו וישלמו - יבטיחו את מקומם בהאקתון 2018. השאר - יאלצו לחכות להאקתון 2019...

איך נרשמים? 
נכנסים לטופס ההרשמה, ממלאים את הפרטים, משלמים ו... אתם בפנים! ההרשמה הסתיימה... נתראה בהאקתון הבא...